piątek, 24 kwietnia 2015

Wyciskacze łez                    Hej , dziś chciała bym polecić wam kilka filmów na których na pewno poleją się łzy. Osobiście do niedawna nie przepadałam za takimi filmami ale to się zmieniło gdy obejrzałam w kinie "Gwiazd naszych wina".Film ten bardzo mnie wzruszył (przeczytałam również książkę).W pewnej chwili zrozumiałam co czują chorzy i ich rodziny.Spojrzałam inaczej na świat i postanowiłam sobie ze jak tylko skończę 18 lat oddam krew i gdy tylko będzie to możliwe również szpik kostny.Może i ja uratuje komuś życie .. no ale o moich planach życiowych to innym razem ,dziś polecam filmy.


tytuł:Gwiazd naszych wina
reżyser:Josh Boone
opis filmu:Cierpiąca na raka tarczycy Hazel za namową rodziców idzie na spotkanie grupy wsparcia. Poznaje tam nastoletniego Gusa, byłego koszykarza z amputowaną nogą,który zostaje jej pierwszą i prawdziwą miłością.Film pełen emocji ,czasem z humorem czasem z łzami. Ciekawa fabuła i idealni aktorzy , 
premiera : 6 czerwca 2014 (Polska) 


tytuł: Ósmoklasiści nie płaczą
reżyser:Dennis Bots
opis filmu: Akkie to otwarta na świat dwunastolatka, która kocha piłkę nożną. Jej życie ulega zmianie, kiedy nastolatka dowiaduje się, że wykryto u niej białaczkę, jednak dzięki klasie nie traci wiary w to ,że wyzdrowieje. Na początku filmu nikt nie przypuszcza ze to własnie Akkie jest chora ale z czasem wszystko wychodzi na jaw . Po obejrzeniu tego filmu dużo myślałam czy mam takich przyjaciół jak Akkie .
premiera:8 grudnia 2012 (Polska)

tytuł:Bez mojej zgody
reżyser:Nick Cassavetes
opis filmu:Film  opowiada o miłości w czasach umierania, o trudnej, lecz koniecznej akceptacji śmierci bliskiej osoby, która zapewnia psychiczny komfort w tych ostatnich, krytycznych chwilach. Sara Fitzgerald tego nie potrafi. Jako matka nie jest w stanie pogodzić się ze śmiertelną chorobą córki – Kate. Lecz Kate jest już gotowa odejść wiec wraz z młodszą siostrą obmyślają spisek przeciwko matce.
premiera :21 sierpnia 2009 (Polska)tytuł:Niech będzie teraz 
reżyser:Ol Parker
opis filmu:Tessa jest śmiertelnie chorą na białaczkę siedemnastolatką, postanawia przeżyć szybkie dorastanie w czasie, który jej pozostał. Tworzy listę z rzeczami do zrobienia, na której znajduję się utrata dziewictwa jak i spróbowanie narkotyków i z pomocą przyjaciół wciela ją w życie. Podczas gdy jej rodzina próbuje pogodzić się ze świadomością utraty, Tessa z determinacja odkrywa nieznane życie i doświadczenia. Obejmuje to również miłość, której nie planowała, do nowego sąsiada Adama.Bardzo mi się podobało podejście Tessy do życia w którym robiła jak najwięcej w jak najszybszym czasie.
premiera :19 września 2012 (świat)
Na dziś to tyle :) Zapraszam do komentowania i do obserwacji za wszystko się odwdzięczę :)  Piszcie również pytania i o czym byście chcieli kolejne posty .Z góry dziękuje 

13 komentarzy:

 1. Świetne :) Też kocham te filmy i sądzę, że są godne polecenia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne filmy też uważam, że są godne obejrzenia :)
  http://thelastofsurvivorspandk.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. oglądałam Gwiazd Naszych Wina bardzo poruszający film:) http://bitter-sweet-wonderwall.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam bez mojej zgody, nie długo biorę się za GNW <3
  zuzikblogger.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Oglądałam tylko pierwszy film, ale chyba skuszę się na resztę. Pozdrowienia

  http://mitt-nye-liv.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno ogladne Gwiazd naszych wina recenzja jest bardzo poruszajaca pozdrawiam i zapraszam do mnie www.blankaspieceofcake.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Bez Mojej Zgody to jeden z moich filmów, który mogę polecić z czystym sercem. Z pewnością obejrzę też pozostałe. Ciekawy post, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. obserwuję :)

  oglądałam Gwiazd naszych wina i Niech będzie teraz, piękne filmy..
  muszę obejrzeć resztę :)

  u mnie też znajdziesz wyciskacze łez, zapraszam :D
  miło będzie jak się odwdzięczysz za obserwację :)

  http://triviaaboutme.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Oglądałam jedynie "Gwiazd naszych wina" i musze przyznać, że przepłakałam prawie cały film :) Ale mi nie trzeba wiele do płaczu przy każdej dobrej książce i filmie romantycznym/dramacie płaczę ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. ogłądałam tylko gwiazd naszych wina, czytałam także książkę i obie rzeczy bardzo mi się podobały
  http://haniaslittleworld.blogspot.com/ <-- zapraszam do mnie

  OdpowiedzUsuń
 11. Gwiazd Naszych Wina przy tym płakałam do końca myślałam od początku że ona umrze a tu zaskoczenie:(

  http://raspberrypaulinaanddawid.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Muszę obejrzeć te filmy.
  Wspólna obserwacja?
  Tu mój blog:
  http://lifebyhusky.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń